Митна справа

«Предмети старовини, вилучені на митниці протягом 2013 року, ми передали до музеїв»

Ікони, монети, ґудзики, ордени та медалі — всього 123 раритети на загальну суму близько 240 тис. грн., які є історичною та культурною цінністю, було вилучено при проведенні митного контро-лю й оформлення на митних постах «Сімферополь — аеропорт» і «Керч» й передано до КРЗ «Центральний музей Тавриди» та КРЗ «Керченський історико-культурний заповідник».

Безперечно, увагу тих, хто відвідає музеї, привернуть цікаві неординарні предмети. Зокрема, срібна склянка для олівців з позолоченою внутрішньою поверхнею орієнтовною вартістю 10 тис. грн., яку рекомендовано включити до Державного реєстру національного культурного надбання як виріб, що належить роботі відомих майстрів-ювелірів другої половини ХІХ — початку ХХ ст. Серед переданих цінностей вирізняється самовар, виготовлений у період 1912 — 1918 рр., який громадянин України збирався вивезти до Стамбула, а також сумочка кольчужного плетіння зі срібла орієнтовною вартістю 4 тис. грн., виготовлена в Україні на початку в 1908 — 1926 рр., яка разом з іншими цінностями у валізі нашого співвітчизника прямувала до Тель-Авіва.

Після завершення передачі раритетів представники музеїв півострова висловили щирі слова вдячності й запевнили, що всі цінності будуть збережені й належним чином доглянуті та отримають нове життя серед інших експонатів музею.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 21.09.99 р. № 1068--ХІV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» під час ввезення культурних цінностей на територію України громадяни повинні надавати працівникам митниці дозвіл на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством країни, з якої ввозяться раритети. За відсутності такого документа завезені культурні цінності мають бути затримані до встановлення особи їх власника й одержання його доручення на подальше їх переміщення або використання. Таке доручення має бути підтверджено дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник раритетів.

Вивезення культурних цінностей дозволено лише за наявності дозволу на право їх вивезення (тимчасового вивезення) з території України, дійсного протягом шести місяців від дати його видачі.

Для одержання такого документа власник або уповноважена ним особа повинні не пізніше ніж за місяць до дати вивезення подати до уповноваженого органу Державної служби контролю клопотання про право на вивезення культурних цінностей.

Зокрема, в АР Крим служба контролю за переміщенням культурних цінностей перебуває за адресою: м. Сімферополь, вул. Гоголя, 14 (Центральний музей Тавриди).


За матеріалами Кримської митниці Міндоходів

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42