ЄСВ

Обчислення ЄСВ для виплат, які нараховуються більш як за один календарний місяць

Роботи за цивільно-правовим договором виконуються з 23.10.2013 р. по 04.11.2013 р. Як у такому випадку нараховується ЄСВ?


Відповідно до частини другої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування ЄСВ для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, та інших осіб, які отримують, зокрема, дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, є сума, що визначається шляхом ділення, зокрема, доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.

Оскільки виконання робіт розпочато в одному місяці (жовтні), а закінчується в іншому (листопаді), то в такому разі слід зробити розбивку за фактично відпрацьованими днями у місяці. ЄСВ у розмірі 34,7% нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу (у межах максимальної величини, на яку нараховується ЄСВ), виплаченого за результатами таких робіт, у жовтні — на дев’ять днів та у листопаді — на три дні.

У разі якщо відпрацьовано декілька повних місяців, суму нарахованого доходу слід ділити рівними частинами на кількість відпрацьованих місяців.