Новини
Тема: Відрядження, Податок на прибуток

Підстави для включення суми добових до складу витрат на відрядження

Чи обов’язкова наявність посвідчення про відрядження працівника підприємства по території України як підтвердного документа з метою віднесення до складу витрат платника податку суми добових витрат?


Відповідно до пп. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу витрати на службові відрядження відносяться до адміністративних витрат підприємства. Порядок включення витрат на відрядження фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку або є членами керівних органів платника податку, визначено пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 цього Кодексу.

Зокрема, відповідно до пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу до складу витрат на відрядження відносяться також витрати, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяв для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, в розрахунку на добу.

Сума добових визначається згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами.

За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів сума добових не включається до складу витрат платника податку.

Таким чином, добові витрати на службові відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності наказу про відрядження та відповідних документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з основною діяльністю підприємства. Сума добових включається до складу витрат згідно з наказом про відрядження, але не більше розміру, встановленого пп. 140.1.7 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу. Тобто положення Податкового кодексу не визначають обов’язковість наявності посвідчення про відрядження працівника підприємства.