Новини
Тема: Податковий борг

Погашення органом ДПС податкового боргу платника податків за відповідним дозволом суду

Чи можливе в 2011 р. погашення податкового боргу платника податків, майно якого перебуває у податковій заставі, без відповідного рішення суду?


Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу орган ДПС звертається до суду щодо надання дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Цим самим пунктом передбачено, що рішення суду щодо надання такого дозволу є підставою для прийняття органом ДПС рішення про погашення всієї суми податкового боргу. Зазначене рішення підписується керівником органу ДПС та скріплюється гербовою печаткою цього органу.

Отже, починаючи з 2011 р. погашення органом ДПС податкового боргу платника податків за рахунок його майна здійснюється лише за відповідним дозволом суду.