Новини
Тема: Податковий борг

Стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Чи можуть у 2011 р. податкові органи забезпечувати стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?


Пунктом 41.1 ст. 41 Податкового кодексу передбачено, що органи ДПС є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів (крім мита, акцизного податку, ПДВ, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію спеціальної митної зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України або території спеціальної митної зони), а також щодо законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи ДПС.

Згідно з п. 41.5 цієї статті органами стягнення є виключно органи ДПС, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до частини четвертої ст. 25 Закону про ЄСВ територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які мають недоїмку, вимоги про її сплату. Така вимога є виконавчим документом.

Частиною п’ятою зазначеної статті вимога територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.

Таким чином, підстав для забезпечення податковими органами стягнення недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування немає.