Соціальне страхування
Тема: ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на одноразові заохочення

Чи є базою для нарахування єдиного внеску вартість пам’ятних монет, безоплатно переданих працівникам у зв’язку з ювілейними та пам’ятними датами?


Згідно з частиною першою ст. 7 Закону про ЄСВ єдиний внесок для роботодавців та найманих працівників нараховується на суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Одноразові заохочення, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі), належать до фонду додаткової заробітної плати згідно з пп. 2.3.2 п. 2.3 розділу 2 Інструкції № 5.

Таким чином, на вартість пам’ятних монет, безоплатно переданих працівникам у зв’язку з ювілейними та пам’ятними датами, єдиний внесок нараховується на загальних підставах.

«Гарячі лінії»

Дата: 11 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00