Новини
Тема: Акцизний податок

Операції із ввезення підакцизних товарів дипломатичними представництвами іноземних держав звільнено від оподаткування акцизним податком

Чи відшкодовується акцизний податок дипломатичним представництвам іноземних держав?


Пунктом 213.3 ст. 213 Податкового кодексу визначено перелік операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування акцизним податком.

Зокрема, згідно з пп. 213.3.2 цього пункту звільняються від оподаткування акцизним податком операції із ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), призначених для офіційного (службового) користування дипломатичними представництвами іноземних держав, консульськими установами іноземних держав та для особистого використання членами дипломатичних представництв іноземних держав, консульських установ іноземних держав, виходячи з принципу взаємності стосовно кожної окремої держави.

У разі реалізації на митній території України підакцизних товарів (продукції), ввезених із звільненням від оподаткування відповідно до норм цього підпункту, податок сплачується особами, які реалізують або передають у володіння, користування чи розпорядження такі підакцизні товари (продукцію), не пізніше дати такої реалізації одночасно із сплатою ПДВ за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні підакцизних товарів (продукції) на митну територію України.

Тобто податковим законодавством України передбачено звільнення від оподаткування акцизним податком операцій із ввезення на митну територію України підакцизних товарів, у тому числі пального, призначеного виключно для офіційного (службового) користування дипломатичними представництвами іноземних держав.

Пунктом 30.4 ст. 30 Податкового кодексу, зокрема, встановлено, що податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету.

Отже, податкову пільгу, не використану дипломатичними представництвами іноземних держав, не може бути відшкодовано з бюджету.