Соціальне страхування
Тема: Відпустки

Щорічна відпустка жінці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною і працює на умовах неповного робочого часу

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Водночас вона працює на умовах неповного робочого часу. Чи має вона право на щорічну основну відпустку?


Відповідно до частини четвертої ст. 18 Закону про відпустки за бажанням жінки у період перебування її у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

Згідно з частиною третьою ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Крім того, час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 1 частини першої ст. 9 Закону про відпустки).

Отже, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого часу, має право на щорічну основну відпустку.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00