Новини
Тема: ПДВ

Коригування податкового кредиту

Чи потрібно коригувати податковий кредит, сформований при придбанні до 01.01.2011 р. зернових культур товарних позицій 1001 — 1008, технічних культур товарних позицій 1205 і 1206, при здійсненні операцій з постачання таких товарів посередниками (крім першого постачання підприємствами, які безпосередньо придбали такі культури у сільськогосподарських підприємств — виробників)?


Відповідно до п. 15 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу тимчасово, до 01.01.2014 р., від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 — 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами — виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств — виробників.

Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових і технічних культур, зазначених в абзаці першому вищезазначеного пункту, звільняються від оподаткування ПДВ.

Норми цього пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, і такі операції оподатковуються ПДВ у порядку, встановленому Податковим кодексом.

Відповідно до п. 198.5 ст. 198 цього Кодексу якщо у подальшому товари/послуги, основні виробничі засоби фактично використовуються в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування згідно з цим Кодексом, міжнародними договорами (угодами) (за винятком випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 Кодексу), то з метою оподаткування такі товари/послуги, основні виробничі засоби вважаються проданими у податковому періоді, на який припадає таке використання, в тому випадку, якщо платник податку скористався правом на податковий кредит за цими товарами/послугами, основними виробничими засобами.

Датою використання товарів/послуг, основних виробничих засобів вважається дата визнання витрат відповідно до розділу III Податкового кодексу.

Отже, якщо за операціями з придбання до 01.01.2011 р. зернових культур товарних позицій 1001 — 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД посередниками (крім підприємств, які безпосередньо придбали такі культури у сільськогосподарських підприємств — виробників) було сформовано податковий кредит, то при постачанні такими посередниками зазначених культур (крім зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) після 01.01.2011 р. коригування сум податкового кредиту не провадиться, а здійснюється нарахування податкових зобов’язань.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua