Соціальне страхування

Розмір пенсії працюючого держслужбовця

У лютому 2014 р. жінці призначено пенсію відповідно до Закону про держслужбу у розмірі 80% заробітної плати, але враховуючи те, що вона продовжує працювати на держслужбі, її виплата здійснюється у розмірі, обчисленому згідно із Законом про пенсійне страхування. У червні поточного року жінка звільняється з держслужби. В якому розмірі виплачуватиметься пенсія?


Відповідно до ст. 37 Закону про держслужбу (в редакції, що діяла до 01.05.2014 р.) пенсія держслужбовцям призначалася у розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок, а до 01.01.2011 р. — страхові внески, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є держслужбовцями, — у розмірі 80% заробітної плати працюючого держслужбовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на держслужбі, з якої було сплачено єдиний внесок, а до 01.01.2011 р. — страхові внески.

Крім того, вищезазначеною статтею передбачено, що пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених, зокрема, Законом про держслужбу, виплачується у розмірі, обчисленому згідно із Законом про пенсійне страхування, а після звільнення з таких посад — у розмірі, обчисленому відповідно до Закону про держслужбу.

Враховуючи те, що пенсію жінці призначено до внесення змін до ст. 37 Закону про держслужбу, після надання нею до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання витягу з наказу або трудової книжки із записом про звільнення з посади держслужбовця з дня, наступного за днем звільнення, їй виплачуватиметься пенсія як держслужбовцю у розмірі, призначеному у лютому 2014 р., тобто 80% заробітної плати.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00