Соціальне страхування

Перерахунок пенсії після звільнення з держслужби

У травні 2011 р. жінці було призначено пенсію відповідно до Закону про держслужбу з посади головного спеціаліста у розмірі 80% заробітної плати. З червня 2012 р. жінка працює на посаді начальника відділу, а в червні 2014 р. - звільняється. Враховуючи те, що змінилася посада і, відповідно, збільшилася заробітна плата, жінка хоче при звільненні здійснити перерахунок пенсії. Як під час перерахунку враховуватиметься заробітна плата?


Згідно з постановою № 865 посадовий оклад, надбавку за рангі вислугу років під час здійснення перерахунку пенсії жінці буде враховано на момент її зверненняза перерахунком.

Розмір інших виплат (крім посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років) визначатиметься за вибором жінки за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд, що дає право на цей вид пенсії, перед зверненням за її перерахунком. Середньомісячна сума зазначених виплат визначатиметься шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

Крім того, слід зазначити, що з 01.05.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до ст. 37 Закону про держслужбу, згідно з якими пенсія держслужбовцям призначається у розмірі 70% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок, а до 01.01.2011 р. - страхові внески.

Отже, при здійсненні перерахунку пенсії жінки у зв’язку зі звільненням з посади держслужбовця застосовуватимуться ті норми законодавства, які діятимуть на момент здійснення такого перерахунку, тобто пенсія обчислюватиметься у розмірі 70% заробітку.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00