Соціальне страхування

Звернення за призначенням пенсії з 01.05.2014 р.

У лютому 2014 р. при досягненні пенсійного віку жінці, яка працює на посаді держслужбовця, призначено пенсію відповідно до Закону про пенсійне страхування. На момент призначення пенсії стаж держслужби становив понад 18 років. Чи можна зараз, зважаючи на те, що право на пенсію жінка набула ще в лютому, призначити їй пенсію держслужбовця у розмірі 80% і врахувати надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи на держслужбі?


За зверненнями, які надходять до органів Пенсійного фонду України щодо призначення пенсій у порядку та на умовах, визначених Законом про держслужбу, з 01.05.2014 р. пенсія призначається у розмірі 70% заробітку незалежно від того, коли особа набула права на такий вид пенсії.

Крім того, з 24.04.2014 р. набрала чинності постанова № 112, якою внесено зміни до постанови № 865. Починаючи з цієї дати при визначенні заробітку для обчислення пенсій, які призначаються на умовах і в порядку, визначених Законом про держслужбу, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг і вислугу років), що включаються до заробітку для обчислення пенсії відповідно до Закону про держслужбу, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд, що дає право на цей вид пенсії, перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

Тобто при зверненні жінки за призначенням пенсії відповідно до Закону про держслужбу пенсія призначатиметься у розмірі 70% заробітної плати, а розмір виплат (крім посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років) визначатиметься за її вибором за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд, що дає право на цей вид пенсії, перед зверненням за її призначенням.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42