ПДВ

Право на податковий кредит за податковою накладною

У якому звітному періоді можна включити до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, виписаними у квітні 2013 р., а отриманими у квітні 2014 р.?


Відповідно до абзацу третього п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної (крім платників податку, що застосовують касовий метод, та банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу).

Платник податку має право сформувати податковий кредит звітного періоду на підставі податкових накладних, взятих на облік у поточному звітному періоді, але виписаних у податкових періодах, що передують звітному, за умови, що з дати їх виписки не минуло 365 календарних днів (Узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань відображення в податковому обліку з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затверджена наказом ДПС України від 16.02.2012 р. № 127).

В Узагальнюючій консультації зазначено, що не вимагається документального підтвердження причин отримання податкових накладних у періодах, що настають за періодом, в якому вони були виписані, а суми ПДВ відображаються в розділі ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних поточного звітного періоду та у складі податкового кредиту звітного періоду (рядок 10.1 декларації з ПДВ).

Однак оскільки п. 198.6 ст. 198  Податкового кодексу визначено, що право на включення до податкового кредиту зберігається за платником податку протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної на підставі саме отриманих податкових накладних, то на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту мають право податкові накладні, отримані протягом 365 днів з дати їх складання.

Наприклад, 365-й день з дати виписки податкової накладної, складеної 25.04.2013 р., припадає на 25.04.2014 р. (згідно зі ст. 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок).

Отже, суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, може бути віднесено до податкового кредиту за квітень 2014 р. у разі, якщо її було отримано до 25.04.2014 р. включно і це відображено у графі 2 розділу ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00