Податок на прибуток

Урегулювання дебіторської заборгованості

У яких випадках покупець має право збільшити витрати при врегулюванні дебіторської заборгованості щодо попередньої оплати за товари (роботи, послуги), якщо заходи зі стягнення заборгованості вживалися/не вживалися?


Відповідно до пп. 139.1.3 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу при визначенні об’єкта оподаткування суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг не включаються до складу витрат платника податку.

Сума заборгованості одного платника податків перед іншим, не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу).

Якщо протягом терміну позовної давності платник податку не отримав товари (роботи, послуги), то заборгованість покупця щодо виданого авансу трансформується в надання безповоротної фінансової допомоги, сума якої не відображається в податковому обліку такого платника податку.

Отже, сума заборгованості щодо попередньої оплати (авансу) за товари (роботи, послуги) в податковому обліку платника податку — покупця не відображається незалежно від здійснення таким платником податку претензійно-позовної роботи щодо її стягнення.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00