Інші податки

Екологічний податок за утилізацію транспортних засобів

Чи потрібно подавати податкові декларації з екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів у зв’язку із скасуванням цього податку з 18.04.2014 р.?


Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Підпунктом 37.3.4 п. 37.3 ст. 37 цього Кодексу передбачено, що підставою для припинення податкового обов’язку є, зокрема скасування податкового обов’язку у передбачений законодавством спосіб.

Законом України від 08.04.2014 р. № 1191-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль», який набрав чинності з 18.04.2014 р., скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Оскільки податковим періодом для екологічного податку є квартал, то платники екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів — особи, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, при визначенні податкових зобов’язань за II квартал 2014 р. у податковій декларації з екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів зазначають кількість реалізованих транспортних засобів на внутрішньому ринку України за період з 01.04.2014 р. по 17.04.2014 р. (включно).

За ІІІ квартал 2014 р. та наступні податкові періоди вищезазначені особи не подають податкові декларації з екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00