Інші податки

Перенесення збитків 2011 р.

Пов’язана особа здійснила операцію у 2013 р. на загальну суму, що перевищує 50 млн. грн., не декларувала від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, сплачувала податок на прибуток підприємств за базовою ставкою. При цьому у 2012 р. скористалася правом щодо перенесення 25% збитків 2011 р. Чи підпадає така операція під визначення контрольованої? Які ставки податку на прибуток і ПДВ слід застосовувати?


Відповідно до пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — резидентами, які, зокрема, задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік.

Таким чином, якщо перенесення 25% збитків 2011 р. не призвело до виникнення від’ємного значення об’єкта оподаткування за 2012 р., то така операція під визначення контрольованої не підпадає.

Щодо застосування базових ставок податку на прибуток і ПДВ для цілей ст. 39 Податкового кодексу, то відповідь надано в Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженій наказом Міндоходів України від 22.11.2013 р. № 699 (запитання 20).

Так, основна ставка податку на прибуток визначена п. 151.1 ст. 151 Податкового кодексу та з урахуванням положень п. 10 підрозділу 4 розділу XX цього Кодексу у 2012 р., становила 21%, у 2013 р. — 19%.

Основна ставка ПДВ згідно з пп. «а» п. 193.1 ст. 193 та п. 194.1 ст. 194 Податкового кодексу та з урахуванням положень п. 10 підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу у 2012 — 2013 рр. становила 20%.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42