Рентна плата

Філії підприємства не є платниками збору за користування радіочастотним ресурсом

Чи є платниками збору за користування радіочастотним ресурсом України філії, відділення та інші відокремлені підрозділи?


Відповідно до п. 318.1 ст. 318 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платниками збору за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:

  • ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;
  • ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;
  • дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;
  • дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.

Не є платниками збору радіоаматори та спеціальні користувачі, перелік яких визначено ст. 5 Закону України від 01.06.2000 р. № 1770-III «Про радіочастотний ресурс України».

Згідно зі ст. 1 цього Закону користувач радіо-частотного ресурсу — юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов’язано з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства.

Слід зазначити, що згідно зі ст. 55 Господарського кодексу України (далі — Господарський кодекс) суб’єкти господарювання — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України (далі — Цивільний кодекс), державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Статтею 64 Господарського кодексу встановлено, що підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, проте такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством.

Отже, враховуючи вищезазначене, платником збору за користування радіочастотним ресурсом України є юридична особа, а не її філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не мають такого статусу.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00