ПДФО

Включення до витрат орендних платежів за наступний рік

Чи має право фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, включити до складу витрат суму оплачених орендних платежів за наступний рік?


Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, регламентується ст. 178 Податкового кодексу, п. 178.3 якої встановлено, що оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Податковим кодексом не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну діяльність.

При цьому зазначені витрати мають бути пов’язані зі здійсненням певного виду незалежної професійної діяльності та підтверджені документально.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Плата за користування майном вноситься щомісяця, якщо інше не встановлено договором (п. 5 ст. 762 цього Кодексу).

Таким чином, фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, має право включити до складу витрат суму оплачених орендних платежів за наступний рік на підставі документального підтвердження факту їх сплати, якщо договором оренди передбачено можливість сплати у звітному році платежів за наступний рік.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00