ЗЕД

Продовження строків надходження виручки в іноземній валюті

Чи можливо продовження строків надходження виручки в іноземній валюті за експортними та імпортними операціями?


Строки розрахунків за експортними та імпортними операціями визначено Законом № 185.

Так, відповідно до статей 1 та 2 цього Закону встановлено 180-денний строк надходження виручки резидентів у іноземній валюті за операціями з експорту та імпорту товарів.

Крім того, Нацбанк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж визначені цими статтями.

При цьому частиною першою ст. 6 Закону № 185 передбачено можливість продовження строків надходження валютної виручки чи товару по імпорту центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, у разі виконання резидентами операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення.

Висновок щодо віднесення операцій резидента до таких, що здійснюються за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, та продовження встановлених строків видається Мінекономрозвитку України.

Порядок віднесення операцій резидентів до таких, що здійснюються за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, а також умови видачі висновків щодо перевищення законодавчо встановлених строків проведення розрахунків за такими операціями, затверджено постановою № 1409.

Таким чином, суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності, який здійснює операції за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення, має право на продовження строків розрахунків. Підставою для продовження строків є висновок Мінекономрозвитку України.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42