Оплата праці

Право на індексацію у разі підвищення заробітної плати до кінця року

Приватний підприємець останній раз підвищував заробітну плату працівникам у травні 2014 р. на 40 грн. Чи нараховуватиметься індексація у разі, якщо підвищити заробітну плату у червні — липні та до кінця року на 5 — 10 грн.?


Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, передбачено, що у разі підвищення мінімальної заробітної плати, а також у разі збільшення грошового доходу без перегляду мінімального розміру, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Індекс для проведення подальшої індексації обчислюється з наступного за базовим місяця.

Право на індексацію відбувається, коли індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації, встановлений у розмірі 101%.

Отже, якщо працівникам у травні 2014 р. підвищено заробітну плату, то цей місяць при проведенні індексації вважається базовим. Розрахунок індексу для проведення подальшої індексації проводиться з червня 2014 р. Оскільки індекс споживчих цін за червень цього року не перевищив поріг індексації і за даними Держстату України становив 101%, то право на індексацію у червні, липні та серпні 2014 р. не відбудеться. У разі щомісячного підвищення заробітної плати до кінця 2014 р. право на індексацію не відбудеться, бо здійснюватиметься підвищення заробітної плати.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00