Соціальне страхування

Призначення пенсії за віком з правом переходу на пенсію держслужбовця

До редакції «Вісника» надійшов лист із таким запитанням: «Чоловік працює в ОДПІ Головного управління Міндоходів в області. Має 38 років страхового стажу та 27 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. 14.10.2014 р. йому виповниться 60 років. Згідно зі ст. 37 Закону про держслужбу право на пенсію держслужбовця мають чоловіки 1954 р. народження після досягнення 61-річного віку. Чи має чоловік право після досягнення 60 років вийти на пенсію відповідно до Закону про пенсійне страхування з правом переходу після досягнення 61-річного віку на пенсію держслужбовця?».


Статтею 37 Закону про держслужбу передбачено, що на одержання пенсії держслужбовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування (для чоловіків — 35 років), у тому числі стажу держслужби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах держслужбовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія держслужбовцям призначається в розмірі 70% від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), а до 01.01.2011 р. — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески), а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є держслужбовцями, — у розмірі 70% від заробітної плати працюючого держслужбовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на держслужбі, з якої було сплачено єдиний внесок, а до 01.01.2011 р. — страхові внески.

До досягнення 62 років право на пенсію за віком мають держслужбовці — чоловіки, зокрема 1954 р. народження після досягнення ними 61 року.

Згідно зі ст. 26 Закону про пенсійне страхування право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення ними 60 років і за наявності страхового стажу 15 років.

Отже, після досягнення 60 років чоловіку буде призначено пенсію за віком, обчислену за нормами Закону про пенсійне страхування. При дотриманні вимог, визначених ст. 37 Закону про держслужбу, після досягнення 61 року за бажанням буде призначено пенсію держслужбовця.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42