Митна справа

Строки розрахунків за експортними та імпортними операціями

Який строк розрахунків слід застосовувати за експортними та імпортними операціями у разі здійснення авансового платежу на користь нерезидента або митного оформлення продукції 18.05.2014 р. та 19.05.2014 р., враховуючи те, що постанова № 453, якою було встановлено 90-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, діяла з 20.11.2013 р. до 17.05.2014 р., а постанова № 270, якою запроваджено аналогічну норму щодо здійснення розрахунків за експортними та імпортними операціями, діє з 20.05.2014 р.?


Відповідно до частини першої ст. 1 та частини першої ст. 2 Закону України від 23.09.94 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі — Закон № 185) строк зарахування виручки в іноземній валюті на рахунки резидентів в уповноважених банках за експортними операціями та відстрочення поставки товару за імпортними операціями становить 180 календарних днів.

При цьому згідно з вищезазначеними статтями Закону № 185 Нацбанк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені частиною першою ст. 1 та частиною першою ст. 2 цього Закону.

Нацбанк України, скориставшись наданим йому правом, п. 1 постанови Правління Нацбанку України від 14.11.2013 р. № 453 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (далі — постанова № 453) встановив, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені статтями 1 та 2 Закону № 185, здійснюються у строк, який не перевищує 90 календарних днів. Зазначена вимога п. 1 постанови № 453 діяла з 20.11.2013 р. до 17.05.2014 р. включно.

Пунктом 1 постанови Правління Нацбанку України від 12.05.2014 р. № 270 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті» закріплено аналогічну норму щодо здійснення розрахунків за експортними та імпортними операціями у 90-денний строк. Зазначена постанова діє з 20.05.2014 р.

Таким чином, у разі здійснення авансового платежу на користь нерезидента за імпортною операцією або митного оформлення продукції за експортною операцією 18.05.2014 р. та 19.05.2014 р. слід керуватися нормами частини першої ст. 1 та частини першої ст. 2 Закону № 185, тобто розрахунки за зазначеними операціями необхідно здійснити у 180-денний строк.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42