Юридична практика

Оскарження рішення контролюючого органу

Чи має право платник податків оскаржити податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у суді, якщо триває процедура адміністративного оскарження?


Відповідно до п. 56.10 ст. 56 Податкового кодексу рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Згідно з п. 56.18 цієї статті з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Податкового кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

З огляду на зазначене платник податків має право оскаржити податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу в суді незалежно від того, чи проводиться процедура адміністративного оскарження такого податкового повідомлення-рішення або рішення контролюючого органу.

Водночас платник податків повинен повідомити контролюючий орган про подання позовної заяви до суду. У разі якщо на дату подання позовної заяви до суду проводиться процедура адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу за скаргою платника податків, то така скарга не розглядається та повертається платнику із зазначенням причин такого повернення.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42