Єдиний податок

Сплата єдиного податку мобілізованими підприємцями

Як сплачувати єдиний податок фізичним особам — підприємцям — платникам єдиного податку першої та другої груп, яких мобілізовано?


Відповідно до указів Президента України від 17.03.2014 р. № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України від 17.03.2014 р. № 1126-VІІ (далі — Указ № 303/2014), та від 06.05.2014 р. № 454/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України від 06.05.2014 р. № 1240-VІІ, у порядку, визначеному законами України від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — Закон № 2232) та від 21.10.93 р. № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призвані на збірні пункти та у військові частини військовослужбовці проходять військову службу в особливий період часткової мобілізації.

Згідно з вимогами частини третьої ст. 39 Закону № 2232 за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців.

Водночас з 08.06.2014 р. набрав чинності Закон України від 20.05.2014 р. № 1275-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», нормами якого передбачено, що тимчасово мобілізовані на військову службу фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування та сплати єдиного податку.

Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо така демобілізована особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації на особливий період, зазначені документи подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

При цьому слід зазначити, що ця норма застосовується з першого дня мобілізації, оголошеної Указом № 303/2014.

Таким чином, фізичні особипідприємціплатники єдиного податку першої та другої груп, які проходять військову службу в особливий період часткової мобілізації, звільняються від обов’язку нарахування та сплати єдиного податку за умови подання відповідних документів протягом 10 днів після їх демобілізації.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42