ПДФО

Відображення у формі № 1ДФ суми доходу, отриманої від необраного виду діяльності

За якою ознакою у податковому розрахунку за формою № 1ДФ відображається сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі — підприємцю, отримана від виду діяльності, не зазначеного у документі, що підтверджує її державну реєстрацію?


Відповідно до п. 177.6 ст. 177 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) у разі якщо фізична особа — підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку — фізичних осіб.

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 зазначеного Кодексу зобов’язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), затвердженого наказом Міндоходів України від 21.01.2014 р. № 49, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «102».

Водночас відповідно до п. 177.8 ст. 177 Податкового кодексу під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію згідно із законом як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати. При цьому сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб — підприємців, відображається у Податковому розрахунку під ознакою доходу «157». Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги відповідно до цивільно-правового договору, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця згідно з підпунктами 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особіпідприємцю, отримана від виду діяльності, не зазначеного у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «157».

 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00