ПДВ

Нова печатка на податковій накладній до початку дії нових реєстраційних даних

Чи може платник ПДВ, який здав печатку у зв’язку з перереєстрацією, пов’язаною зі зміною організаційно-правової форми та/або найменування, ставити нову печатку на податковій накладній до початку дії нових реєстраційних даних?


Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну.

Згідно з п. 4.1 розділу IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міндоходів України від 16.01.2014 р. № 26, перереєстрація платника ПДВ проводиться у разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються, зокрема, найменування платника ПДВ (яке містить інформацію про організаційно-правову форму), і якщо зміни не пов’язано із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 1 п. 3.15 розділу III цього Положення (якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата державної реєстрації платника ПДВ — юридичної особи, припиненої в результаті перетворення).

Відповідно до п. 4.3 розділу IV вищезазначеного Положення до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і вони не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення або пов’язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III цього Положення, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації, такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові).

Враховуючи вищевикладене, в період перереєстрації платника ПДВ, пов’язаної зі зміною організаційно-правової форми та/або найменування, платник до дати початку дії нових реєстраційних даних може скріплювати податкові накладні наявною печаткою (старого або нового зразка).

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00