Інші податки

Строки проведення перевірок не переносяться у зв’язку з хворобою, відпусткою або відрядженням

Чи переносяться строки проведення документальних планових, позапланових і фактичних перевірок у зв’язку з хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи?


Відповідно до ст. 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи, які діють згідно з установчими документами та законом.

Чинним законодавством передбачено, що призначення на посаду, звільнення, відпустка працівника або призначення до виконання функцій тимчасово відсутнього працівника оформляються наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Якщо установчими документами не передбачено покладання на іншу особу організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на випадок відсутності керівника та головного бухгалтера з об’єктивних причин (відпустка, відрядження, лікарняний тощо), відповідними організаційно-розпорядчими документами підприємства тимчасово призначається особа, уповноважена на виконання таких функцій.

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначено ст. 81 Податкового кодексу.При цьому перенесення строків проведення документальних планових, позапланових та фактичних перевірок у зв’язку з хворобою, відпусткою або відрядженням посадових осіб юридичної особи зазначеним Кодексом не передбачено.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00