Інші податки

Пов’язані особи

Чи вважаються пов’язаними особами державні акціонерні компанії, що належать до сфери управління одного міністерства?


Пов’язані особи — це юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють (пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

При визнанні осіб пов’язаними враховується вплив, який може здійснюватися через володіння однією особою корпоративними правами інших осіб відповідно до укладених між ними договорів або за наявності іншої можливості однієї особи впливати на рішення, що приймаються іншими особами. При цьому такий вплив враховується незалежно від того, чи здійснюється він особою безпосередньо і самостійно або спільно з пов’язаними особами, що визнаються такими відповідно до цього підпункту.

Таким чином, державні підприємства, а також державні акціонерні компанії, що належать до сфери управління одного міністерства (відомства), підпадають під визначення пов’язаних осіб.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42