Податок на прибуток

Кредиторська заборгованість

Підприємство має кредиторську заборгованість перед суб’єктом господарювання, місцезнаходження якого неможливо встановити. Чи потрібно суму такої заборгованості включити до доходів? Якщо так, то в яких рядках декларації з податку на прибуток такий дохід відображається?


Для цілей оподаткування сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником, не стягнута після закінчення строку позовної давності, вважається безповоротною фінансовою допомогою (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

При визначенні об’єкта оподаткування суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, суми безнадійної кредиторської заборгованості враховуються у складі інших доходів (пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу).

Отже, якщо сума кредиторської заборгованості платника податку залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності (1095 днів), то у податковому періоді, на який припадає закінчення терміну позовної давності, платник повинен суму такої непогашеної кредиторської заборгованості включити до складу інших доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.

У декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом № 872, такі доходи відображаються у рядках 03 та 03.25 додатка ІД до цієї декларації.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00