Соціальне страхування

Зарахування до страхового стажу періодів навчання

Чи зараховується до страхового стажу період навчання жінки у педагогічному училищі на відділенні «початкове навчання» (перший запис у трудовій книжці) з 01.09.99 р. по 25.06.2003 р.?


Статтею 24 Закону про пенсійне страхування визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу у раніше встановленому порядку. Тобто згідно зі ст. 56 Закону про пенсійне забезпечення час навчання жінки буде зараховано до страхового стажу, оскільки періоди навчання в училищах, технікумах, вищих навчальних закладах зараховуються до стажу при обчисленні розміру пенсії, якщо вони мали місце до січня 2004 р.

Слід зазначити, що порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджено постановою № 637 (далі — Порядок).

Цей Порядок застосовується під час обчислення стажу за періоди до 01.01.2004 р. За цим Порядком час навчання підтверджується дипломом, атестатом чи довідками навчальних закладів. Однак якщо запис до трудової книжки внесено відповідно з вимогами Інструкції № 58, зокрема є відомості про назву документа, на підставі якого зроблено запис про навчання, його номер та дату видачі, для зарахування до страхового стажу часу навчання додаткові документи надавати не обов’язково.

Водночас з 01.01.2004 р. страховим є той стаж, коли особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню й за неї щомісяця сплачувалися внески до Пенсійного фонду. Студенти за Законом про пенсійне страхування не підлягають такому страхуванню, тому й навчання, що мало місце після січня 2004 р., не зараховується до страхового стажу.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42