Новини

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності

З якого часу фізична особа сплачує земельний податок у разі купівлі-продажу будівлі?


Відповідно до пп14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу земельний податок — це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Статтями 269 та 270 Податкового кодексу визначено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні частки (паї), що перебувають у власності.

Згідно зі ст. 287 цього Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу документами, що посвідчують право на земельну ділянку, є: державний акт на право власності на земельну ділянку, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, договір на право оренди земельної ділянки.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, що встановлено абзацом другим п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу.

Враховуючи зазначене, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою та відповідно до цільового (господарського) призначення.