Новини

Гучний скандал: швейцарський банк приховував від США податки американців

Швейцарський фінансовий конгломерат Credit Suisse займався підробкою заявок на одержання американських віз, укладав угоди з клієнтами в секретних ліфтах і знищував документи в шредері. Через махінації банку тисячі американців змогли ухилитися від сплати податків. Про це повідомляється в доповіді, опублікованій Конгресом США.


Банк допомагав клієнтам створювати структури в офшорних зонах, щоб уникнути сплати податків, і укладати угоди таким чином, щоб сума не перевищувала 10 тис. дол. (сума, яка не потрапляє під нагляд податкових структур).

Також у доповіді зазначається, що Credit Suisse відкрив офіс в аеропорту Цюріха, де було зареєстровано понад 10 тис. клієнтських рахунків. Кодова назва підрозділу — SIO85.

Протягом шести років, з 2002-го по 2008-й, через махінації банку від сплати податків ухилилося близько 22 тис. американців. Загальний обсяг збитків становить 12 млрд. дол.

Наразі сім колишніх співробітників Credit Suisse узято під арешт, відносно банку й інших 13-ти фінансових організацій влада США веде розслідування.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
за матеріалами міжнародних інформаційних агентств

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42