Інші податки

Економіка Франції «задихається» через високі податки

Президент асоціації французьких підприємців Medef  П’єр Гаттаз закликав уряд країни відмовитися від 75-відсоткової ставки податку на заробітну плату й 35-годинного робочого тижня, оскільки економіка Франції перебуває в катастрофічному стані.


Глава Medef заявив, що 75-відсоткова ставка податку на заробітну плату, річний розмір якої перевищує 100 тис.  євро, завдає шкоди конкурентоспроможності Франції.

«75-відсоткова ставка податку, так само як і 35-годинний робочий тиждень, стали символом Франції в усьому світі. Я не зустрічав жодного китайця або американця, що не згадав би про цей факт. Економічна ситуація в країні катастрофічна. Якби Франція була компанією, вона перебувала б на грані банкрутства», — сказав Гаттаз.

Водночас він визнав, що чинний соціалістичний уряд Франції вже здійснив низку кроків, які сприяли росту конкурентоспроможності країни, однак, на його думку, цих заходів недостатньо й необхідно продовжити скорочувати державні витрати.

Президент Франції Франсуа Олланд пообіцяв скоротити державні витрати на 50 млрд. євро до 2017 р. Крім цього, його адміністрація планує протягом наступних трьох років скоротити податки, переважно для бізнесу, більш ніж на 40 млрд. євро, а витрати бюджету  — на 30 млрд. євро.

У рамках нової програми економії протягом наступних двох років податкове навантаження на підприємців скоротиться на 6,5 млрд. євро, а на 3,7 млн. домогосподарств — на 3,6 млрд.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
за матеріалами міжнародних інформаційних агентств

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42