РРО. Готівка

Повернення коштів при безготівкових розрахунках

Оплату за придбання товару здійснено у безготівковій формі через установу банку. Згодом договір купівлі-продажу було розірвано. Чи має право суб’єкт господарювання здійснити повернення коштів через РРО?

Згідно зі ст. 2 Закону про РРО розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі.

Загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків, встановлено Інструкцією № 22, п. 1.3 якої визначено, що вимоги цієї Інструкції поширюються на всіх учасників безготівкових розрахунків та обов’язкові для виконання.

Згідно з п. 1.4 зазначеної Інструкції безготівкові розрахунки — це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Отже, якщо оплата за поставлений товар здійснювалась у безготівковій формі через банківську установу, в тому числі із застосуванням банківської платіжної картки, то повернення коштівза неотриманий товар у разі розірвання договору купівлі-продажу здійснюється у безготівковій формі через установу банку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42