Оплата праці

Право на використання додаткової соціальної відпустки

До редакції «Вісника» надійшов лист із таким запитанням: «Жінка з 1993 р. працює на державній службі та виховує доньку 1987 року народження — інваліда з дитинства. У 2005 р. доньці виповнилося 18 років. З 1993 по 2005 р. жінка не використовувала додаткову соціальну відпустку 10 календарних днів. У 2010 р. її було переведено до вищої інстанції, де вона пропрацювала певний час, та згодом переведено назад. На момент переводу всі невикористані відпустки було збережено (основна та додаткова). Чи має жінка право на використання всієї невикористаної соціальної відпустки?»


До 01.01.97 р. згідно з постановою № 235 надавалася додаткова триденна відпустка лише працюючим жінкам, які мали двох і більше дітей віком до 12 років.

З 01.01.97 р. набрав чинності Закон про відпустки, нормами ст. 19 якого було передбачено, що жінці, яка працює і має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, за її бажанням щороку надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів без урахування вихідних.

Законом № 490 (набрав чинності з 01.03.2003 р.) було внесено зміни до ст. 19 Закону про відпустки, а саме: жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Якщо працівник з якихось причин не скористався правом на таку відпустку за минулий рік або кілька попередніх років, він має право використати її. Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

Водночас оскільки відповідно до ст. 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, під час надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, за минулі роки слід керуватися нормами закону, які були чинні у відповідному році.

Слід також зауважити, що зазначена відпустка є соціальною і надається в календарному році незалежно від відпрацьованого часу або дати народження дитини — до чи після. Працівник також не втрачає право на неї в році досягнення дитиною граничного віку для її надання. Тому працівниця, яка має дитину-інваліда, може скористатися цією відпусткою в тому числі в році досягнення такою дитиною віку 18 років (повноліття).

Враховуючи викладене, в нашому випадку жінка має право на використання (або отримання грошової компенсації при звільненні) додаткової соціальної відпустки тривалістю 30 (6 × 5) календарних днів без урахування вихідних за 1997 — 2002 рр. та на 21 (3 × 7) календарний день без урахування святкових та неробочих днів за 2003 — 2005 рр.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00