Інші податки

Визнання боржника банкрутом

За яких умов контролюючі органи мають право на звернення до суду із заявою про визнання боржника банкрутом?


Відповідно до пп. 20.1.39 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу контролюючі органи мають право звертатися до суду із заявами щодо порушення справ про банкрутство.

Статтею 1 Закону України від 14.05.92 р. № 2343-ХІІ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі — Закон про банкрутство) визначено поняття «боржник» та «кредитор». Право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор (п. 2 ст. 10 Закону про банкрутство).

Справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено Законом про банкрутство (п. 3 ст. 10 цього Закону).

Таким чином, контролюючі органи (кредитори) мають право на звернення до суду, у разі якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42