Єдиний податок

Підприємець отримав фінансову допомогу

Чи включається до доходу підприємця — платника єдиного податку фінансова допомога, отримана та повернута протягом 12 календарних місяців з дня її отримання?


Відповідно до п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Перелік коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку, наведено у п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу, до якого, зокрема, входить сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та повернутої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Отже, до доходу фізичної особипідприємцяплатника єдиного податку не включається сума фінансової допомоги, наданої йому на поворотній основі, отриманої та повернутої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00