Інші податки

Операції з давальницькою сировиною

Чи враховуються при визначенні вартісного критерію 50 млн. грн. для контрольованих операцій суми вартості ввезеної давальницької сировини та чи підлягають вони відображенню у Звіті про контрольовані операції?


Поняття операції з давальницькою сировиною визначено у пп. 14.1.134 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. Так, операція з давальницькою сировиною — це операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою одержання готової продукції за відповідну плату.

До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менше ніж  20% загальної вартості готової продукції.

Для цілей податкового обліку передача давальницької сировини на переробку не змінює податкових зобов’язань виконавця та замовника, оскільки не відбувається переходу права власності на цю сировину. Це означає, що при визначенні вартісного критерію 50 млн. грн. для контрольованих операцій суми вартості ввезеної давальницької сировини не враховуються. Аналогічну позицію викладено в Узагальнюючій консультації, затвердженій наказом Міндоходів України від 22.11.2013 р. № 699.

Таким чином, суми вартості ввезеної давальницької сировини при визначенні вартісного критерію 50 млн. грн. для контрольованих операцій не враховуються та, відповідно, не відображаються у Звіті про контрольовані операції.

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00