Інші податки

Суми отриманих/виплачених штрафних санкцій

Чи враховуються при визначенні вартісного критерію 50 млн. грн. для контрольованих операцій суми отриманих/виплачених штрафних санкцій та чи підлягають вони відображенню у Звіті про контрольовані операції?


Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, визначено пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України. При цьому господарські операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн. (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 п. 39.2 ст. 39 цього Кодексу).

У зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням одним із контрагентів своїх зобов’язань умовами договору (контракту) можуть бути передбачені штрафні санкції.

У податковому обліку згідно з пп. 135.5.3 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу суми неустойки (штрафу та/або пені), фактично отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду, включаються до складу інших доходів платника податку.

Зазначені доходи враховуються у складі інших доходів за датою їх фактичного надходження (п. 137.13 ст. 137 Податкового кодексу).

Тобто для цілей податкового обліку для визнання господарської операції контрольованою суми отриманих/виплачених штрафних санкцій при визначенні вартісного критерію (50 млн. грн.) не враховуються.

Отже, при визначенні вартісного критерію (50 млн. грн.) для контрольованих операцій суми отриманих/виплачених штрафних санкцій не враховуються та відповідно не відображаються у Звіті про контрольовані операції.

Крім того, суми штрафних санкцій, сплачені резидентом за порушення умов виконання контракту на користь нерезидента, вважаються доходом, отриманим нерезидентом із джерелом його походження з України, та підлягають оподаткуванню згідно з п. 160.2 ст. 160 Податкового кодексу за ставкою 15%.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 6 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00