Статті

Обізнаний — значить озброєний

Харківські податківці «озброїли» волонтерів податковими та митними новаціями.

Що більше нашу країну охоплюють воєнні дії, розіграні сусідом-агресором, то більше необхідні допомога та підтримка з боку добровольців-волонтерів. Оскільки волонтерський рух в Україні розвивається надзвичайно стрімко, благородні ініціативи потребують невідкладної підтримки держави та всілякого сприяння в межах чинного законодавства.

Ознайомити представників волонтерських організацій Харківщини з новаціями у податковому та митному законодавстві й обговорити за «круглим столом» проблемні питання зголосилися представники Головного управління Міндоходів у Харківській області та Харківської митниці на чолі з в. о. начальника Валентином Фесюніним.

У Ярини Чагорець, директора благодійного фонду «Сестра милосердя», у мирному житті дуже цікава професія — режисер естрадного жанру. Та про неї волонтер тимчасово забула, адже сьогодні вона не розважає людей, а розраджує, рятує. Ця смілива жінка піклується про всіх поранених бійців із зони АТО, які потрапляють до Харківського військового шпиталю. Вона організовує роботу із забезпечення хлопців медикаментами та предметами першої необхідності, а коли вдається, то й влаштовує на лікування за кордон. У щоденних клопотах Ярина намагається втамувати сердечний біль, адже її чоловік воює на передовій в одному з добровольчих формувань.

Усі учасники «круглого столу», включаючи Ярину, дуже скромні люди. Свою працю не вважають героїзмом або чимось надзвичайним, просто щодня, щохвилини вчиняють так, як підказують їм совість і патріотичні почуття.

Податківці та митники підготували інформацію щодо всіх актуальних новацій у податковому та митному законодавстві, які можуть стати у пригоді в нелегкій роботі волонтерів. Це і законодавчі нюанси процедури розмитнення при перетині кордону транспортними засобами фізичних осіб, які надалі направляються до Луганської та Донецької областей, і суть ухвалених нещодавно законів, якими передбачено податкові преференції для тих, хто допомагає АТО. Зацікавила присутніх також інформація про особливості надання соціального захисту громадянам, які мешкають у зоні проведення антитерористичної операції.

Багато запитань стосувалося оподаткування коштів, що надходять на особисті банківські рахунки фізичних осіб і потім використовуються на потреби АТО, а також порядку формування Реєстру волонтерів і документів, необхідних для подання на реєстрацію.

На жаль, цілу низку запитань, котрі цікавили волонтерів, ще законодавчо не визначено, тож учасники «круглого столу» узагальнили їх для передачі до ДФС України з метою врегулювання.


Світлана ЄГОРОВА,
Головне управління Міндоходів у Харківській області

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42