Митна справа

Оподаткування товарів, що переміщуються на територію (з території) ВЕЗ «Крим» з метою вільного обігу

Якими митними платежами оподатковуються товари, що переміщуються на територію (з території) ВЕЗ «Крим» з метою вільного обігу?


Пунктом 5 частини четвертої ст. 12 Закону про ВЕЗ установлено, що під час тимчасової окупації поставка товарів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України з метою їх вільного обігу здійснюється у митному режимі імпорту із застосуванням норм законодавства України про державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний контроль, інших заходів тарифного і нетарифного регулювання, з урахуванням положень ст. 6 цього Закону.

Згідно зі ст. 74 Митного кодексу імпорт (випуск для вільного обігу) — це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, установлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання всіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Тобто при постачанні товарів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України з метою їх вільного обігу суб’єктами господарювання сплачується ввізне мито згідно з частиною першою ст. 286 Митного кодексу за ставками, встановленими Законом № 584. У випадках, визначених законами України, товари, поміщені в митний режим імпорту, оподатковуються сезонним митом та/або особливими видами мита.

ПДВ нараховується і сплачується згідно з розділом V Податкового кодексу за ставками, визначеними пп. 194.1.1 п. 194.1 ст. 194 цього Кодексу.

У разі належності товарів до підакцизних, що визначено ст. 215 Податкового кодексу, справляється акцизний податок за ставками, встановленими п. 215.3 цієї статті.

При цьому підпунктами 6.4 та 6.6 ст. 6 і пп. «б» п. 15.1 ст. 15 Закону про ВЕЗ установлено випадки звільнення від сплати митних платежів під час поставки товарів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України.

Постачання товарів, що мають митний статус українських товарів, з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, у тому числі для цілей тарифного та нетарифного регулювання (п. 5 частини четвертої ст. 12 Закону про ВЕЗ).

Експорт (остаточне вивезення) — це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення (ст. 82 Митного кодексу).

При цьому для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна, зокрема, сплатити митні платежі, якими відповідно до закону оподатковуються товари під час вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту (п. 2 частини другої ст. 83 Митного кодексу). Так, відповідно до ст. 273 цього Кодексу вивізне мито встановлюється законом на українські товари, що вивозяться за межі митної території України.

Згідно з пп. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України. Водночас ставка ПДВ відповідно до пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 зазначеного Кодексу становить 0%.

Також ст. 247 Митного кодексу встановлено, що за виконання митних формальностей контролюючим органом поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата в розмірах, установлених постановою № 93.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42