ПДФО

Особливий податок та отримання у спадщину цінних паперів

Чи є платником особливого податку фізична особа у разі отримання у спадщину цінних паперів?


Відповідно до пп. 213.1.7 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу об’єктом оподаткування особливим податком є операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери, та операції з деривативами, крім операцій, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів.

Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізична або юридична особа — резидент або нерезидент (в тому числі їх відокремлені підрозділи), які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну чи інших способів відчуження цінних паперів, крім випадків, передбачених п. 213.2 ст. 213 Податкового кодексу (пп. 212.1.9 п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу).

Щодо отримання фізичною особою у спадщину цінних паперів, то згідно зі ст. 1216 Цивільного кодексу України (далі — Цивільний кодекс) спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 Цивільного кодексу).

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі її смерті набуває право власності на майно відчужувача (ст. 1302 Цивільного кодексу).

Таким чином, фізична особаспадкоємець при отриманні у спадщину цінних паперів є набувачем цінних паперів, а не їх відчужувачем, отже, вона не є платником особ-ливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами. Платником особ-ливого податку фізична особаспадкоємець цінних паперів стане лише тоді, коли здійснюватиме операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів відповідно до пп. 212.1.9 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42