Єдиний податок

Вирощування сільськогосподарської продукції

Чи є платником збору за спеціальне використання води фізична особа — підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що займається вирощуванням сільськогосподарської продукції (овочів)?


Згідно з п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу платниками збору за спеціальне використання води (далі — збір) визначено водо-користувачів — суб’єктів господарювання, які здійснюють використання води, отриманої, зокрема, шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі).

Відповідно до ст. 49 Водного кодексу спеціальне водокористування є платним.

Серед суб’єктів господарювання — виробників сільськогосподарської продукції не є платниками збору лише платники фіксованого сільськогосподарського податку (пп. «в» п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу).

Пунктом 324.4 ст. 324 зазначеного Кодексу надано вичерпний перелік виключень із об’єкта оподаткування збором.

Так, згідно з пп. 324.4.1 цієї статті збір не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які перебувають на зазначеній території у той чи інший період часу, незалежно від характеру й тривалості проживання, у межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку.

Тобто якщо отримана водокористувачем вода використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі для задоволення виключно власних питних та санітарно--гігієнічних потреб водокористувача — суб’єкта господарювання, і не використовується для інших, ніж питні та санітарно-гігієнічні, потреб, збір не сплачується.

При цьому нормами Податкового кодексу не передбачено виключення з об’єкта оподаткування збором обсягів води, що споживається водокористувачами для здійснення інших, ніж власні питні та санітарно-гігієнічні, потреб.

Отже, фізична особапідприємець, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності й використовує обсяги води для здійснення господарської діяльності, наприклад, вирощування овочів та інших видів сільськогосподарських культур з метою їх подальшої реалізації, має сплачувати збір на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42