Рентна плата

Визначення напряму використання води суб’єктом господарювання

Чи є договір на постачання води, укладений між суб’єктом господарювання та «Водоканалом», документом для підтвердження обсягів використаної води, якщо такий суб’єкт господарювання використовує воду виключно для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб?


Пунктом 323.2 ст. 323 Податкового кодексу визначено, що не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, у межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей розділу XVI Податкового кодексу під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання води для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу).

У роз’ясненні, наданому листом № 5515/16/10-11-МП, зазначено, що для вторинних водокористувачів дозволом на спеціальне водокористування є встановлений у дозволі первинного водокористувача ліміт використання води та відведення стічних вод абонентами і договір між ними.

Таким чином, суб’єкт господарювання (у тому числі платник єдиного податку), який має договір на поставку води, укладений з «Водоканалом», не є платником збору у разі використання ним води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб (у туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках) та використання води для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

У разі якщо суб’єкт господарювання (у тому числі платник єдиного податку), який уклав договір на поставку води з «Водоканалом», використовує воду одночасно як для виробничих потреб, так і для задоволення питних і санітарно-гігієнічних, то він є платником збору за весь обсяг фактично використаної води.

Податковим кодексом не передбачено механізм розподілу обліку обсягів фактично використаної у звітному періоді води на обсяги використаної окремо для власних санітарно-гігієнічних та використаної для інших потреб суб’єктів господарювання, у тому числі з причин відсутності нормативів споживання води виключно на власні питні й санітарно-гігієнічні потреби. Визначити напрям використання води (для виробничих або санітарно-гігієнічних потреб) можливо за даними первинного обліку, а також за видом господарської діяльності.

«Гарячі лінії»

Дата: 1 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42