Рентна плата

Підприємство отримує воду від управління водного господарства

Чи є платником збору підприємство, що для здійснення господарської діяльності використовує воду, яку отримує безпосередньо від управління водного господарства?


Відповідно до п. 324.1 ст. 324 Податкового кодексу об’єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Абзацом другим п. 326.2 ст. 326 зазначеного Кодексу визначено, що за обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Отже, якщо договір на поставку води з управлінням водного господарства водокористувачем не було укладено, то збір сплачує водокористувач-постачальник, тобто управління водного господарства, за обсяги фактично використаної водокористувачем — отримувачем води, а водокористувач — отримувач води у цьому випадку не є платником збору.

Якщо водокористувачемотримувачем води було укладено з управлінням водного господарства договір на поставку води, то водокористувачотримувач води є платником збору як вторинний водокористувач за фактично використані ним у господарській діяльності обсяги води.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 2 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00