Рентна плата

Подання декларації збору за спецвикористання води

Чи подається податкова декларація збору за спеціальне використання води, якщо у деяких звітних періодах поточного року платник не має об’єкта оподаткування (не здійснює господарської діяльності)?


Згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пункт 328.2 ст. 328 Податкового кодексу передбачає, що платники збору за спеціальне використання води (далі — збір) обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 21.12.2012 р. № 1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води».

Отже, оскільки платники обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року, то незважаючи на те що у деяких звітних періодах поточного року у платника немає об’єкта оподаткування (він не здійснює господарської діяльності), такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу податкові декларації збору, у тому числі за ті податкові періоди, в яких не здійснювалася господарська діяльність.

«Гарячі лінії»

Дата: 19 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00