Рентна плата

Використання води з двох джерел водопостачання, на одному з яких встановлено лічильник

 

Який порядок обчислення та заповнення податкової декларації зі збору за спеціальне використання води у разі використання води з двох джерел водопостачанняза умови, що на одному з них встановлено вимірювальний прилад (лічильник), а на іншому — ні?


Порядок обчислення збору за спеціальне використання води (далі — збір) визначено п. 326.2 ст. 326 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс).

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показниками вимірювальних приладів, а за їх відсутності — за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо). У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, збір сплачується у двократному розмірі (п. 326.10 цієї статті).

При цьому обсяг фактично використаної води з джерела водопостачання, на якому встановлено вимірювальний прилад (лічильник), визначається водокористувачем за даними показників такого вимірювального приладу, зазначається в податковій декларації збору окремим рядком у колонці 3 та обчислюється відповідно до джерела водопостачання.

За відсутності вимірювального приладу, якщо не передбачено можливості його встановлення, обсяг фактично використаної води з джерела водопостачання визначається згідно з п. 326.10 ст. 326 Податкового кодексу за технологічними даними, при цьому такий обсяг зазначається окремим рядком у колонці 3 податкової декларації зі збору та обчислюється відповідно до джерела водопостачання.

Отже, у разі використання води з двох джерел водопостачання, на одному з яких встановлено вимірювальний прилад (лічильник), а на іншому — ні, збір обчислюється на загальних підставах, виходячи з фактичних обсягів використаної водокористувачем води. Водночас за відсутності вимірювального приладу на джерелі водопостачання, якщо можливість встановлення такого вимірювального приладу існує, збір сплачується у двократному розмірі.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 6 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00