Рентна плата

Видобування термальних підземних вод

Які особливості справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин в частині видобування термальних підземних вод?


З 01.04.2014 р. Законом № 1166 внесено зміни до ст. 263 Податкового кодексу, де уніфіковано відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин у розмірі 5% вартості товарної продукції гірничого підприємства, у тому числі для видобування термальних підземних вод.

Базою оподаткування плати є вартість товарної продукції гірничого підприємства, яка обчислюється платниками у порядку, встановленому пп. 263.6.1 п. 263.6 зазначеної статті, й визначається за більшою з таких величин:

  • фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства;
  • розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства (крім вуглеводневої сировини).

Як товарна продукція для підземних термальних вод є бальнеологія (бальнеотерапія), тобто ванни (ємність) із мінеральних термальних вод.

Таким чином, базою оподаткування для підземних термальних вод відповідно до пп. 263.6.2 вищезазначеного пункту, яким передбачено, що у разі обчислення вартості товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за фактичними цінами реалізації вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) встановлюється платником за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов’язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), є дохід від цих ванн (ємності) з мінеральних термальних вод.

Отже, об’єктом оподаткування є об’єм мінеральних термальних вод, необхідних для виконання обов’язків з надання бальнеологічних послугванн (ємності) з мінеральних термальних вод.

«Гарячі лінії»

Дата: 3 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42