Єдиний податок

Суб’єкт господарювання, що здійснює видобування корисних копалин, не може бути платником єдиного податку

Чи можуть суб’єкти господарювання, які здійснюють видобування корисних копалин, у тому числі підземних вод, обрати спрощену систему оподаткування?


Згідно зі ст. 262 Податкового кодексу плата за користування надрами — загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді:

  • плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
  • плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

Пунктом 297.1 ст. 297 зазначеного Кодексу встановлено перелік податків і зборів, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності яких платника єдиного податку звільнено. Плата за користування надрами у переліку відсутня.

Відповідно до пп. 5 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 цього Кодексу суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення, не можуть бути платниками єдиного податку.

Враховуючи вищезазначене, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення, у тому числі прісної підземної води, та видобуток корисних копалин місцевого значення, не можуть обрати спрощену систему оподаткування.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 29 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42