Соціальне страхування

Право на пенсію за вислугу років

Чи зараховується до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років, робота на виборній посаді в органах місцевого самоврядування? Чи потрібно звільнятися з цієї посади у разі призначення пенсії за вислугу років?


Відповідно до ст. 33 Закону № 93 час роботи депутата на виборній посаді у місцевій раді зараховується до стажу роботи за тією спеціальністю, за якою він працював до обрання на виборну посаду в раді.

Оскільки згідно зі ст. 7 Закону № 2493 правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається, зокрема, Законом № 93, то і час роботи на виборній посаді в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи за тією спеціальністю, за якою він працював до обрання.

Пунктом «е» ст. 55 Закону про пенсійне забезпечення встановлено право на пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоро-в’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років відповідно до Переліку № 909.

Згідно зі ст. 7 Закону про пенсійне забезпечення пенсії за вислугу років призначаються при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію.

Отже, якщо особа до обрання в органи місцевого самоврядування працювала на посаді та у закладі, що передбачені у Переліку № 909, і має 25 років спеціального стажу, у неї є право на пенсію за вислугу років. При цьому якщо до 25 років спеціального стажу зараховуватиметься робота на виборній посаді в органах місцевого самоврядування, пенсія за вислугу років призначатиметься лише після звільнення з цієї посади. Якщо 25 років спеціального стажу зараховуватимуться і без роботи на виборній посаді, то пенсія призначатиметься і у період роботи на цій посаді.

 

«Гарячі лінії»

Дата: 15 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42